Google به کاربران دستگاه جدید هواوی می گوید برنامه های آن را به صورت مجدد بارگیری نکنید

Google به کاربران دستگاه جدید هواوی می گوید برنامه های آن را به صورت مجدد بارگیری نکنید

Google روز جمعه مقاله پشتیبانی را منتشر كرد و در آن توضیح داد كه هنوز هم با هواوی برای ارائه امنیت و به روزرسانی برنامه برای دستگاههای قدیمی كار می كند. با این حال ، دستگاه های جدید به برنامه ها و خدمات Google دسترسی نخواهند داشت.
عکس : فرد دوفور ( AFP از طریق Getty Images )

Google می خواهد پاک کند همه چیز برای کاربران دستگاه Huawei پیش بینی شده است: برنامه ها و خدمات Google نمی توانند در دستگاه های جدید هواوی بارگیری شوند و به دلیل محدودیت های دولت ایالات متحده در دسترس نیست . اگر کاربران سعی دارند برنامه ها و خدمات Google را از طریق یک درب جانبی بارگیری کنند ، یا اساساً آنها را از جایی غیر از Play Play بارگیری کنند ، اتفاقات بدی می تواند رخ دهد.

این شرکت این اطلاعات را در یک مقاله پشتیبانی برای Android خود منتشر کرد. انجمن ، با عنوان "پاسخ دادن به سوالات شما درباره دستگاه های هواوی و گوگل ،" روز جمعه. دولت ایالات متحده Google و همه شرکت های آمریکایی را به دلیل نگرانی از امنیت ملی ، تجارت با هوآوی را در مه سال گذشته ممنوع اعلام کرد.

در مقاله ، گوگل اظهار داشت که این کار ادامه دارد همکاری با Huawei برای ارائه به روزرسانی های امنیتی و به روزرسانی های برنامه ها و خدمات Google در مورد مدل های دستگاه Huawei در تاریخ یا قبل از 16 مه 2019 در دسترس عموم است. این زمانی است که شرکت در فهرست اشخاص ، لیست سیاه دولت ایالات متحده . دولت ایالات متحده مجوزهای عمومی موقت صادر کرده است که به Google اجازه می دهد تا با Huawei در این مدل ها همکاری کند.

Google گفت Google ادامه داد. به روزرسانی های دستگاه های هواوی که در بالا ذکر شد "تا زمانی که مجاز باشد" را ارائه دهید.

این شرکت نمی تواند به روزرسانی دستگاه های جدید هواوی را ارائه دهد که پس از 16 مه 2019 ارائه شده است. این مدل های جدید دارای مجوز نیستند دستگاه های محافظت کنند ، یا دستگاه هایی که توسط Google تأیید شده اند تا از امنیت آن اطمینان حاصل کنند ، و آنها نرم افزار Play Protect را از قبل بارگذاری نشده دارند. نرم افزار Play Protect Google برای محافظت از بدافزار داخلی برای آندروید ساخته شده است.

حفظ حریم خصوصی داده ها ، امنیت و محافظت از تجربه کلی ، فروشگاه Google Play ، Google Play Protect و برنامه های اصلی Google (از جمله Gmail ، YouTube ، Maps و موارد دیگر) فقط در دستگاه های دارای مجوز Play Protect در دسترس هستند. Ostrowski ، Android و مدیر حقوقی Play.

«دستگاه های دارای مجوز Play را با استفاده از یک روند دقیق بررسی امنیتی و آزمایش سازگاری ، که توسط Google انجام می شود ، انجام دهید تا اطلاعات کاربر و اطلاعات برنامه ایمن باشد. آنها همچنین با نرم افزار Google Play Protect ما از کارخانه می آیند ، که محافظت در برابر به خطر انداختن دستگاه را انجام می دهد. "

با این وجود ، راه دیگری برای دریافت برنامه ها و خدمات Google وجود دارد. به نام sideloading یا بارگیری برنامه از جاهای دیگری به غیر از فروشگاه Play. در مقاله ، Google به کاربران توصیه می کند این کار را انجام ندهند تا امنیت خود را انجام دهند.

"علاوه بر این ، برنامه های Google sideloaded با اطمینان قابل استفاده نیستند زیرا ما اجازه نمی دهیم که این سرویس ها روی دستگاه های غیرقابل اطمینان اجرا شوند که ممکن است امنیت باشد. در معرض خطر. برنامه های Google Sideloading نصب یک برنامه تغییر یافته یا دستکاری شده با راه هایی که می تواند امنیت کاربر را به خطر بیاندازد ، خطر زیادی دارد. "

متأسفانه برای کاربران دستگاه هواوی ، وضعیت بین ایالات متحده و هواوی نیست. به نظر می رسد در حال پیشرفت است. دولت ایالات متحده اخیراً ادعا كرده است كه اثبات را دارد كه هواوی دارای "درهای داخلی" است كه به آن اجازه می دهد تا در شبکه های تلفن همراه جاسوسی كند و از تجهیزات هواوی استفاده می كند. [19659006] همچنین هوآوی را به سه جرم جدید متهم کرد: توطئه برای سرقت اسرار تجاری ، توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری با سیم و توطئه بازجویی.

حداقل در حال حاضر ، به نظر می رسد کاربران دستگاه جدید هواوی باید دست به دست شوند. عادت داشت بدون زندگی گوگل زندگی کند.

.