Clearview AI توسط مقامات حفظ حریم خصوصی کانادا تحت بررسی است

Clearview AI توسط مقامات حفظ حریم خصوصی کانادا تحت بررسی است

موسس Clearview AI Hoan Ton-That.
تصویر : PBS

مقامات کانادایی در حال تحقیق در مورد شرکت تشخیص چهره سایه دار Clearview AI به این دلیل که ضبط [میلیاردها[عکسهای آن در وب ممکن است قوانین حریم خصوصی را نقض کند ، رویترز روز جمعه را گزارش داد.

طبق گفته رویترز ، کمیسرهای حریم خصوصی دولت فدرال کانادا و استانها بریتیش کلمبیا ، آلبرتا و کبک توافق کرده اند که تحقیقات مشترکی را در مورد فعالیت های این شرکت آغاز کنند . در بیانیه ای ، کمیساران نوشتند که ضبط داده های Clearview ، به همراه پذیرش توسط نیروی انتظامی کانادا مبنی بر اینکه آنها از این سرویس در کار پلیس استفاده کرده اند ، "سوالات و نگرانی هایی را در مورد اینکه آیا شرکت مطرح کرده است بدون رضایت جمع آوری و استفاده از اطلاعات شخصی است. " قوانینی که به اعتقاد آنها ممکن است نقض شده باشد شامل قانون محافظت از اطلاعات شخصی کانادا و اسناد الکترونیکی (PIPEDA) و قوانین منطقه ای در مورد استفاده از داده های کاربر در کبک است.

T او که کمیسرهای حفظ حریم خصوصی می گویند آنها نیز خواهند بود. با نگاه به استفاده ادعا شده از ابزارهای Clearview در بخش مالی ، اگرچه آنها اطلاعات اضافی درباره شیوه هایی که در حال تحقیق هستند منتشر نکردند.

Clearview و مدیر عامل آن ، Hoan Ton-That ، ادعا می کنند میلیاردها عکس از سیستم عامل هایی مانند اینستاگرام ، توییتر ، Venmo و Google را از طریق وب عمومی بدون رضایت کسی ضبط کرده اند – و این حق دارند که به لطف اصلاحات اول در ایالات متحده چنین کاری را انجام دهند. (این استدلال نادیده می گیرد که در حالی که ضبط داده ها به طور کلی در ایالات متحده قانونی است ، دارندگان حقوق اصلی عکسهای موجود ممکن است باعث اقدام شوند.)

در کانادا ، با این حال ، دستورالعمل قوانین حفظ حریم خصوصی که اکثر سازمان ها دستورالعمل می دهند. رضایت آگاهانه از افرادی که اطلاعات آنها جمع آوری می شود ، به دست آورید. تکنیک های قراضه Clearview و مدل کسب و کار کم و بیش متکی بر فقط … انجام این کار نیست ، با Ton-That به خبرنگاران گفت که "هرگز به حریم شخصی نمی رسد" و "مطمئناً ، این ممکن است منجر به آینده ناشناخته یا چیز دیگری ، اما شما نمی توانید آن را ممنوع کنید. " این آینده ناشناخته می تواند مواردی مانند تقویت تعصب نژادی در پلیس و نظارت گسترده تهاجمی در فضاهای عمومی ، یا فناوری تشخیص چهره را به عنوان مدرک در پرونده های جنایی به رغم اینکه مستعد ابتلا به اشتباهات و سوء شناسائی باشد ، در برگیرد. [19659007] BuzzFeed News گزارش می دهد که Ton-That is حامی دونالد ترامپ و عکس های ظاهر می شوند تا نشان دهند که وی با شخصیت های راست افراطی همچون ترول آلت راست به چاک جانسون گره خورده است. و ممیز سرنوویچ ، مروج Pizzagate. نیویورک تایمز گزارش داد که Clearview نسخه قدیمی ابزار خود را نیز به کمپین کنگره پل نهلن ، معروف به برای جاسوسی از دیدگاه های ضد ستیزی و ملی گرایانه سفید تبدیل کرده است. در اواخر سال 2017 ، اظهار داشت که می تواند از "پایگاه داده غیر متعارف" برای "تحقیقات مخالف شدید" استفاده کند.

بیش از 600 آژانس اجرای قانون در ایالات متحده ، از ادارات پلیس محلی گرفته تا FBI و وزارت امنیت میهن ، بنا بر گزارش ها قراردادهایی را با Clearview امضا کردند. توییتر دستور داده است كه این شركت را از خاموش كردن داده های سرورهای خود متوقف كند ، در حالی كه New Jer دفتر دادستان كل دستور داده است كه پلیس را متوقف كند و استفاده از آن را متوقف كند. این کار را انجام دهید . در کانادا ، پلیس در تورنتو اخیراً اعتراف کرد که آنها از فناوری شرکت استفاده می کنند ( پس از اولین انکار ). این اداره از آن زمان گفته است كه به مأموران دستور داده است كه از آن استفاده كنند. Brenda McPhail از انجمن آزادی های مدنی کانادا به CBC Radio گفت که کمیسیون های حفظ حریم شخصی تقریباً مطمئن هستند که این فناوری را نقض قانون حفظ حریم خصوصی می دانند.

"اگر کمیسر حفظ حریم خصوصی احساس می کردم که بسیار مناسب است ، تعجب می کنم. فن آوری برای استفاده در یک زمینه کانادایی ، "مک پیل به CBC گفت. وی تصریح کرد: "تصور نمی کنم تصور کنید که این امر می تواند ارزیابی تأثیر حریم خصوصی را تصویب کند."

وی افزود که تصاویر Clearview "به طور غیرقانونی به طور غیرقانونی جمع آوری می شوند" و پلیس "قانوناً موظف است از قوانین و منشور حقوق و آزادی های ما پیروی کند. … استفاده از این تصاویر برای پلیس برای انجام تحقیقات و در نهایت پیگرد قانونی ، یک مشکل است. "

ظاهراً مقامات کانادایی در حال برنامه ریزی برای پاسخی تهاجمی هستند. بیانیه مطبوعاتی ، مأمورین حفظ حریم خصوصی از هر منطقه در کانادا ، توافق کردند "برای ایجاد راهنمایی برای سازمانها – از جمله اجرای قانون" در مورد استفاده از فناوری بیومتریک ، از جمله تشخیص چهره. "

.