نمونه آزمایشی SpaceX Starship در سومین آزمایش شکست خورده سقوط می کند

نمونه آزمایشی SpaceX Starship در سومین آزمایش شکست خورده سقوط می کند

آزمایش کریو شکست خورده از نمونه اولیه Starship SN3 در 3 آوریل 2020 ،.
Gif : NASASpaceflight / Gizmodo

فضا سخت است. اکنون یادآوری دیگری از این واقعیت غم انگیز داریم ، به عنوان نمونه ای از موشک های نسل بعدی SpaceX که طی آزمایشات امروز صبح به خود سقوط کرد ، در حال حاضر سومین حادثه در نوع خود برای برنامه Starship است.

تصویری از [حادثه ، ، اسیر NASASpaceflight ، نشان می دهد که قسمت بالای نمونه اولیه SN3 از دست دادن تمامیت ساختاری خود ، باعث سقوط آن می شود. آزمایش ناموفق حدود ساعت 3 صبح ET امروز در مرکز آزمایش SpaceX در بوکا چیکا ، تگزاس اتفاق افتاد ، گزارش SpaceNews.

انفجار به عنوان نیتروژن مایع اتفاق افتاد. به گزارش SpaceNews ، به مخازن پیشرانه موشک ریخته شد.

پس از توسعه ، SpaceX در نظر دارد از پلت فرم Starship برای تحویل مسافران و محموله های خود به مدار زمین ، ماه و مریخ استفاده کند. این موشک برخلاف آنچه که قبلاً دیده شده بود ، قادر به حمل 100 مسافر به سمت بالا است. Starship یک وسیله نقلیه ترکیبی خواهد بود ، و به عنوان مرحله دوم یک سیستم پرتاب قابل استفاده مجدد (یک فضاپیمای SuperX سنگین اولین مرحله را فراهم خواهد کرد) و به عنوان یک فضاپیمای مستقل.

بهترین پیشنهادات جمعه: کتاب های کودکان ، چراغ های دایره ای ، فوم های حافظه …

این اکنون سومین آزمایش ناموفق از نمونه اولیه Starship از زمان آغاز این پروژه در اواخر سال گذشته است. در 20 نوامبر 2019 ، نمونه اولیه Mk1 در طی آزمایش فشار کرایوژنیک ، بالای خود را منفجر کرد. این انفجار هنگامی رخ داد که موشک با اکسیژن مایع سوخت می شد. و در 28 فوریه 2020 ، نمونه اولیه SN2 در یک آزمایش منفجر شد و دوباره در طی آزمایش فشار کرایوژنیک

در یک توئیت ، الون ماسک گفت که تیم وی برای کشف کردن آنچه اتفاق افتاده است ، باید داده ها را جستجو کند. یک اشتباه پیکربندی آزمون بوده است. " در توییت قبلی ، مدیرعامل SpaceX گفت: "SN3 شب گذشته آزمایش فشار دمای محیط را گذشت ،" قبل از آزمایش های رمزنگاری.

با این آخرین عیب یابی ، احتمالاً تست استاتیک آتش Starship SN3 برنده شد. طبق برنامه ریزی پیش بروید ما نمی توانیم به زودی انتظار آزمایش «هاپ» را داشته باشیم ، مشابه آزمایشاتی که توسط نمونه اولیه Starhopper انجام شده است ، که قبل از بازگشت به سطح 150 متر (490 پا) صعود می کند. همچنین مشخص نیست که آیا SpaceX به اهداف هدفمند خود [از اجرای آزمایش های مداری Starship] در اواخر سال جاری برسد.

وقتی نوبت به آزمون های ناکام رسید ، ماسک مقدار فوق العاده ای را نشان داده است. صبر. با توجه به شروع ناخوشایند این پروژه جاه طلب ، باید ادامه یابد .

.