محققان چینی به تازگی تأیید كردند كه بیماران می توانند coronavirus را بدون نشان دادن علائم منتقل كنند. یک زن آن را به 5 بستگان منتقل کرد.

  • یک زن 20 ساله از ووهان ، چین ، آنتی ویروس را به اعضای خانواده اش منتقل کرد بدون اینکه هیچ گونه علائمی را نشان دهد.
  • این زن از نظر ویروس مثبت آزمایش کرد ، اما اسکن CT وی واضح بود و او هرگز بیمار جسمی نشد.
  • با این حال ، پنج نفر از اعضای خانواده وی با تب پایین آمدند. دو مورد پنومونی شدید ایجاد کردند.
  • این پرونده شواهدی وجود دارد که نشان می دهد که وقتی فرد بدون علامت باشد ، می توان از کورو ویروس منتقل کرد.
  • برای جدیدترین تعداد پرونده ها و آمار تلفات ، به روز رسانی های مستقیم Business Insider از اینجا مراجعه کنید.
  • برای اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی Business Insider مراجعه کنید.

محققان چینی موردی از انتقال بدون علامت عروق جدید را تأیید كردند: یك زن 20 ساله از ووهان آن را به 5 نفر از اعضای خانواده خود منتقل كرد اما هرگز خود را از لحاظ جسمی بیمار نشد.

مطالعه مورد اول است. شواهد مشخصی مبنی بر اینکه فردی که علامت آن را نشان نمی دهد ، می تواند ویروس آنتی ویروس را به دیگران منتقل کند – واقعیتی که می تواند مهار شیوع آن را به چالش کشیده تر کند.

محققان این یافته گفتند که این زن 20 ساله در بیمارستان پنجم مردم آنانگ از انزوا و از نزدیک مشاهده شده است. او هرگز بیمار جسمی نمی شود ، حتی پس از آنکه اعضای خانواده اش تب داشت. دو نفر از آنها پنومونی شدید داشتند.

در حال حاضر ، به نظر می رسد انتقال بدون علامت زن یک ناهنجاری است ، اما کارشناسان بهداشت موارد دیگری را نشان داده اند که در آن افراد بدون نشان دادن علائم آزمایش مثبت برای ویروس می کنند.

گزارشی از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چینی. سوابق مربوط به همه موارد گزارش شده از ویروس در چین از 8 دسامبر تا 11 فوریه و نشان داد که 1.2٪ از بیماران تایید شده به عفونت هیچ علامتی ندارند. بخش بسیار بیشتری از موارد بدون علامت در کشتی مسافربری Diamond Princess پیدا شد ، جایی که 322 از 621 نفر آزمایش مثبت داشتند اما هیچ علائمی نشان ندادند.

"کاملاً مشخص است که افرادی که گرفتار گزارش این چتر گزارش می شوند ، مردم هستند. "آنتونی فوچی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماریهای عفونی ، در یک جلسه توجیهی در 6 فوریه گفت:" یک گروه کامل دیگر وجود دارد که یا بدون علامت باشد یا حداقل علامت آن باشد. "

زن چینی آزمایش ویروس مثبت است ، اما هرگز بیمار نشد.

 بیمارستان کورون ویروس هونان چین. JPG

عکس: پرستاران با تجهیزات محافظ با افراد در منطقه پذیرش بیمارستان اول مردم در یوئیانگ ، استان هونان ، چین صحبت می کنند ، 28 ژانویه ، 2020.sourceReuters / Thomas Peter

زن 20 ساله در مطالعه موردی جدید در ووهان زندگی می کند – شهری که شیوع آن شروع شده است – اما در 10 ژانویه سفر به Anyang. چند روز بعد ، وی به همراه پنج عضو خانواده برای بازدید از بیمار مریض (که آنتی ویروس کرونا نداشته است) در بیمارستان منطقه ای هرانگ رفت.

در 17 ژانویه ، یکی از اعضای خانواده این زن با تب و گلو پایین آمد. هفته بعد ، چهار بستگان دیگر دچار علائم تب و تنفس شدند. این اقوام در 26 ژانویه در بیمارستان پنجم مردم بستری شده اند.

همه اعضای خانواده برای عروق کرونوی مثبت آزمایش کردند. تنها کسی که با ویوهان تماس گرفته بود ، خویشاوند 20 ساله آنها بود.

هنگامی که پزشکان ابتدا زن جوان را برای تجویز عروق مغزی آزمایش کردند ، نتیجه منفی گرفت. سی تی اسکن او نیز طبیعی بود. اما یک روز بعد ، وی با وجود مثبت بودن علائم ، ویروس را آزمایش کرد. تا 11 فوریه ، این زن هنوز هیچ تب ، سرفه ، گلو درد یا مشکلات گوارشی نداشت.

 coronavirus asymptomatic Transm

عکس: منبع یان بای ، لینگزنگ یائو ، تائو وی و همکاران

پزشکان نتیجه گرفتند که دوره جوجه کشی این زن – مدت زمان عفونت – 19 روز بود. مقامات بهداشت چینی قبلاً تخمین زده بودند كه دوره جوجه کشی برای این ویروس بین یک تا 14 روز باشد ، اما تحقیقات اخیر حاکی از آن است که می تواند تا 24 روز ادامه داشته باشد.

انتقال بدون علامت در آلمان؟

تاکنون اکثر موارد کرونا ویروس خفیف بوده است ، اما ویروس بیش از 2200 نفر را کشته و بیش از 76000 نفر را آلوده کرده است. اگرچه بیشتر موارد در سرزمین اصلی چین است ، ویروس به 29 کشور دیگر نیز سرایت کرده است.

یک مورد انتقال بدون علامت مشابه آنچه در مطالعه مورد جدید شرح داده شد قبلاً در آلمان مشخص شده بود. اما این تحقیقات ناقص است.

طبق نامه ای که در مجله پزشکی نیو انگلستان منتشر شده است ، یک زن از شانگهای ویروس را در ژانویه به یک تاجر 33 ساله آلمانی انتقال داد. سه روز بعد ، او احساس بهتری کرد و به کار خود بازگشت ، سپس حداقل دو تن از همکارانش را آلوده کرد. اما محققان با این زن صحبت نکرده اند ، که در زمان انتقال ، در حقیقت علائم خفیفی را تجربه کرده بودند.

این امر دانشمندان را به این اطمینان نرساند که آیا افرادی که هرگز هیچ علامتی را تجربه نمی کنند می توانند بیماری را منتقل کنند – تا امروز.

درباره coronavirus بیشتر بخوانید: