فعالان در پی برنامه های مربوط به برنامه های زنان ، اعتصاب عمومی را در مکزیک برنامه ریزی کردند

فعالان در پی برنامه های مربوط به برنامه های زنان ، اعتصاب عمومی را در مکزیک برنامه ریزی کردند

عکس : گتی

دولت مکزیک بودجه 20 برنامه را حمایت کرد که از زنان و دختران حمایت می کند. نزدیک به 2 میلیارد پزو ، یا [ 105 میلیون دلار ، و نه از آنها را بطور کامل و به شدت سرگرمی بقیه.

در پاسخ ، سازمان دهندگان در اعتراض به میزان بالای خشونت جنسیتی در 9 مارس ، اعتصاب ملی زنان را ترتیب داده اند. و عدم توجه دولت آشکار در پرداختن به آن.

طبق تا اخبار روزنامه مکزیک ، او برنامه های وی را قطع کرد که شامل احترام به حقوق زنان ، مراقبت از کودک برای مادران شاغل در وزارت بهداشت ، و یک آموزش فراگیر بود. ابتکار عمل.

متأسفانه ، قطع او در میان زمان بسیار ویژه ای برای زنان و دختران در مکزیک اتفاق افتاد. در اوایل این ماه ، یک زن 25 ساله توسط دوست پسرش به طرز وحشیانه ای به قتل رسید ، که اعتراف کرد پس از استدلال ، او را به قتل رساند. در همان هفته ، یک دختر 7 ساله پس از ربوده شدن در خارج از مدرسه ، در حالی که منتظر انتخاب مادرش بود ، کشته شد. در مکزیک ، به طور متوسط ​​10 زن در هر سال در سال 2019 کشته می شوند.

در ماه نوامبر ، بیش از 3000 زن در مکزیکو سیتی راهپیمایی کردند تا به یادبود روز جهانی رفع خشونت علیه زنان ، با نمایندگان سازمان های حقوق زنان خواستار کمک به دولت برای پایان دادن به خشونت علیه زنان هستند. همانطور که یکی می گفت ، به ازای اخبار روزنامه مکزیک ،

"دیگر هیچ فم کش وجود ندارد! نه یکی کمتر! ما می خواهیم زنده باشیم. زندگی ای که در آن حق تصمیم گیری برای بدن خودمان توسط هیچ جزم و تردیدی زیر سوال نمی رود. آنها گفتند: "19959010] چندین عضو دولت از اعتصاب 9 مارس حمایت می کنند ، که به طور بالقوه می تواند برای اقتصاد هزینه کند دهها تن. میلیاردها پزو وزیر امور داخله اولگا سانچز کوردورو هفته گذشته اعتراف کرد که تعهد دولت برای مقابله با خشونت مبتنی بر جنسیت "دیر رسیده" ، اما اصرار دارد که در تلاش است تا را برطرف کند.

در همین حال ، رئیس جمهور لوپز اوبرادور هفته گذشته معترضین را به عنوان "جمع فمینیستی" که مخالف [احیاء اخلاقی که ما تبلیغ می کنیم مخالفت می کند.]

"من به نظرات آنها احترام می گذارم ، اما آنها را به اشتراک نمی گذارم." . "من معتقدم که باید کشور را اخلاق دهیم ، زندگی عمومی را تطهیر کنیم و ارزشهای فرهنگی ، اخلاقی و معنوی را تقویت کنیم."

.