فریب ایمیل Coronavirus منجر به اعتراضات خشونت آمیز در اوکراین شد

ایمیلی که به نظر می رسد از وزارت بهداشت اوکراین حاوی اطلاعات نادرست در مورد موارد کورو ویروس در این کشور ، منجر به تعدادی از اعتراضات خشونت آمیز و خاموشی با پلیس شود ، گزارش BuzzFeed News .

ایمیل براساس بیانیه دولت از خارج از اوکراین سرچشمه گرفته است ، و به دروغ ادعا کرده است که پنج مورد از ویروس کرونا در این کشور وجود داشته است. در واقعیت ، صفر گزارش شده از ویروس در اوکراین وجود داشته است. اما این ایمیل در همان روز فرستاده شد که فرارکنندگان چینی از کشور چین در این کشور مستقر شدند و برخی از ساکنان اکراین با مسدود کردن جاده های منتهی به تجهیزات پزشکی و در برخی موارد با سر و صدا کردن پنجره های اتوبوس های حامل آن افراد تخلیه شده ، اعتراض کردند.

مرکز بهداشت عمومی اوکراین با انتشار بیانیه ای گفت که گزارش های مربوط به پنج مورد کورو ویروس کذب نادرست است ، و ولدیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین یک پست فیس بوک منتشر کرد. گفتن اینکه افراد فرار شده سالم بودند و به دلیل احتیاط اضافی ، دو هفته در آنها قرنطینه خواهند شد. زلنسکی همچنین از شهروندان خواست که ورود آنها را مسدود نکنند.

فقط دو مورد تایید شده از اوکراینی ها با کروناویروس وجود داشته است ، و آنها در میان بسیاری از کسانی هستند که در هنگام کشتی کروز که به ساحل ژاپن لنگر انداخته اند آلوده شده اند. آنها به طور کامل بهبود یافته اند ، گزارش ها BuzzFeed News .

با تعداد زیادی از افراد که به جستجوی اطلاعات آنلاین در مورد coronavirus می پردازند ، این خطر همچنان ادامه دارد که ممکن است افراد به اطلاعات نادرست و اغفال درباره این بیماری ، به خصوص در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر که برای رسیدگی به رویدادهای خبری سریع در حال تغییر و سیل پست های تولید شده توسط کاربر که همراه آنها هستند ، مجهز نیستند. Recode خلاصه ای از برخی از گسترده ترین وسوسه های ویروس کرونا را که به طور گسترده مشترک هستند ، جمع کرده است. و ما همچنین راهنمایی در مورد چگونگی تحقیق اطلاعات به صورت آنلاین و تعیین اینکه آیا این نادرست یا گمراه کننده است ، داریم.