طاق روز رستاخیز به روز شده رسوب بذر جدید را به دست می آورد

طاق روز رستاخیز به روز شده رسوب بذر جدید را به دست می آورد

امروز ، به اصطلاح طاق "روز رستاخیز" در نروژ ، بیشترین تعداد دانه خود را از زمان به روزرسانی های حیاتی در سال 2019 به دست می آورد. این سپرده شامل بیش از 60،000 نمونه بذر از 36 گروه مختلف است – بیشترین تعداد ارسال بذر آنها به Svalbard Global Seed Vault در یک زمان. این شامل چروکی ملت ، اولین قبیله مستقر در ایالات متحده است که واریز می کند. بخش های کشاورزی از تایلند ، ایالات متحده ، ایرلند و دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی از کاستاریکا ، اتیوپی ، لبنان و جاهای دیگر نیز کمک می کنند.

Vault برای محافظت از DNA محصولات کشاورزی جهان به منظور حصول اطمینان از تنوع گونه ها ساخته شده است و همیشه غذای کافی در کره زمین وجود دارد. مردم برای خوردن هر تعداد بلایا – از سیل گرفته تا جنگ و قطع برق – می تواند بذر را در بیش از 1700 بانک ژن منطقه ای در سراسر جهان آسیب پذیر کند. بنابراین بسیاری از آنها نسخه های پشتیبان را در Svalbard نگه می دارند. براساس اعلام سازمان بین المللی غیرانتفاعی Crop Trust ، تغییرات آب و هوایی فوریت های جدیدی را برای تلاش برای نجات این محصولات غذایی به ارمغان می آورد. غیر انتفاعی با همکاری وزارت کشاورزی و مواد غذایی نروژ و مرکز منابع ژنتیکی نوردیک طاق را اداره می کند.

"مطمئناً [climate change] یک نگرانی عظیم برای کشاورزی جهانی است." اعتماد علاوه بر حفظ طیف گسترده ای از گونه ها ، بذر موجود در بانک های بذر ممکن است به پرورش دهندگان گیاهان نیز کمک کند تا محصولاتی که نسبت به آفات ، بیماری ها و اثرات تغییرات آب و هوایی مقاوم تر هستند ، تولید کنند. محصولات زراعی آینده ممکن است نسبت به خشکسالی ، دمای زیاد و خاک شورتر تحمل بیشتری داشته باشد (در نتیجه افزایش سطح دریا).

ملت چروکی نه گونه از بذرها را که پیش از استعمار اروپا پیش می روند ، واریز می کند. قبیله بانک بذر خود را با گیاهان وراثت حفظ می کند – گونه هایی که برای تاریخ ، فرهنگ و سنت های آن مهم هستند. مقدس ترین ذرت و قدیمی ترین رقم وراثت قبیله ، ذرت عقاب سفید چروکی سپرده خواهد شد. در طول مسیر اشک ، چروکی ذرت را با خود به همراه آورد ، زیرا مجبور شدند از سرزمین خود دور شوند. چوک هوسکین جونیور ، رئیس اصلی سازمان ملی چوکی در بیانیه ای در اوایل این ماه گفت: "از هم اکنون ، این دانه ها همچنان تاریخ ما را در خود جای خواهند داد و همیشه بخشی از ملت چروکی در جهان وجود خواهد داشت.

طاق Svalbard تاکنون حدود 1 میلیون بذر از زمان افتتاح در سال 2008 حدود 1 میلیون بذر جمع آوری کرده است. آنها در اعماق کوه در یک سازه طراحی شده اند تا به همان آخرالزمان. اثبات که ممکن است. (مجمع الجزایر قطب شمال Svalbard همچنین دارای یک بایگانی داده است.) طاق بذر برای حفظ بذرها به طور مصنوعی تا 18 درجه سانتیگراد خنک می شود ، اما سنگ و پرتردد اطراف طاق مورد نظر حتی اگر قدرت از بین نرود ، آنها را منجمد می کند.

تغییر اوضاع قبلاً چقدر غیرقابل نفوذ طاق را آزمایش کرده است. در سال 2017 ، نفوذپذیری ذوب مسیر خود را درون تونل دسترسی به طاق پیدا کرد. خوشبختانه ، آب قبل از اینکه خود طاق را نقض کند ، درون آن یخ زد.

پس از آن ، نروژ تقریبا 10 میلیون یورو (10.8 میلیون دلار) متعهد شد تا طاق را ایمن تر کند. تونل دسترسی ضد آب تر شده و سیستم خنک کننده آن ارتقا یافته است. این پیشرفت ها که سال گذشته به اتمام رسیده ، 20 میلیون یورو (21.7 میلیون دلار) هزینه داشته است. بذرهای افزوده شده امروز اولین سپرده اصلی از زمان به روزرسانی ها هستند.