شرکت متوجه می شود که پروژه غول های نفتی غول پیکر آن سرمایه گذاری بدی است

شرکت متوجه می شود که پروژه غول های نفتی غول پیکر آن سرمایه گذاری بدی است

این همان چیزی است که به نظر می رسد یک معدن ماسه نفتی در آلبرتا است.
عکس : گتی

در وسط کانادا جنگلهای شکوفا با شکوه ، Teck Resources Limited مستقر در ونکوور پیشنهاد ساخت یکی از بزرگترین معادن نفتی جهان را پیشنهاد کرده است. پروژه Frontier در بیش از 72000 هکتار در آلبرتا امتداد داشته است و مساحتی تقریباً به اندازه پارک ملی آرکس در یوتا را استخراج می کند.

با این حال ، روز یکشنبه ، این شرکت به طور ناگهانی پیشنهاد خود را از روند بررسی نظارتی کانادا پس گرفت. و این به دلیل مخالفت شدیدی نبود که پروژه با ملل اول ملل و حتی برندگان جایزه نوبل نیز بدست آورد . نه ، این شرکت اعلام کرد که وقتی تصمیم خود را اعلام کرد ، پول به نظر درست نمی رسد. این نشانه دیگری از چرخش اقتصادی در برابر سوخت های فسیلی است ، اما به ویژه برای ماسه های نفتی ، ناخوشایندترین و پرهزینه ترین آنها است.

پروژه Frontier قرار بود روزانه حدود 260،000 بشکه نفت تولید کند. دولت کانادا تخمین می زند این پروژه 4 مگاتن کربن در سال منتشر می کند اگرچه موسسه پمبینا ، یک مرکز فکر متمرکز بر انرژی در کانادا ، تخمین می زند که این تعداد سالانه به 6 مگاتن نزدیک تر باشد. هر میزان بیش از کل کشور ایسلند است در یک سال ساطع می کند.

خطری که انتشار این گازها ایجاد می کند مسئله ای برای Teck نبوده است. اما خطرات ضررهای مالی وجود داشت ، به همین دلیل این پلاگین را به پروژه کشاند. در نامه به جاناتان ویلکینسون ، وزیر محیط زیست و تغییرات آب و هوایی کانادا ، دون لیندسی مدیرعامل Teck توضیح داد که چرا شرکت در حال عقب نشینی این پیشنهاد است (تأکید افزود):

"با این حال ، بازارهای جهانی سرمایه به سرعت در حال تغییر هستند و سرمایه گذاران و مشتریان به طور فزاینده ای به دنبال حوزه های قضایی هستند تا چارچوبی را ایجاد کنند که توسعه منابع و تغییرات آب و هوا را آشتی دهد ، تا بتواند پاکترین محصولات ممکن را تولید کند. این موضوع هنوز در اینجا وجود ندارد و متأسفانه بحث در حال افزایش پیرامون این موضوع ، Frontier و شرکت ما را به طور عمده در محور موضوعات بسیار وسیع تری قرار داده است که باید برطرف شوند. در آن زمینه ، اکنون بدیهی است که هیچ مسیر سازنده ای برای پیشبرد پروژه وجود ندارد . سؤالاتی در مورد پیامدهای اجتماعی توسعه انرژی ، تغییرات آب و هوا و حقوق بومی برای کانادا ، استان های آن و دولت های بومی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. "

آنچه که در این کل وضعیت جذاب ترین است این به اصطلاح آشتی است ، به عنوان Teck. به عبارت دیگر ، توسعه منابع و تغییرات آب و هوا. لیندسی تقریباً با عدم داشتن سیستم برای اطمینان از موفقیت پروژه ، دولت های کانادا و آلبرت را به دلیل عدم موفقیت این پروژه مقصر دانست.

تنها راه برای عملی ساختن چنین پروژه توسعه گران قیمت از طریق یارانه های حتی بیشتر دولت ، از طریق یارانه های حتی بیشتر دولت خواهد بود ، برونوین تاکر ، یک تحلیلگر مستقر در ادمونتون برای تغییر نفت بین المللی ، با ایمیل به Earther گفت. این امر احمقانه خواهد بود در حالی که موسسات مالی – مانند گلدمن ساکس و بلکروک ، بزرگترین شرکت سرمایه گذاری جهان – از بودجه سوخت های فسیلی دور می شوند. . و مطمئناً ، با توجه به خطرات ناشی از حفر بیشتر زغال سنگ ، نفت و گاز و آلوده جو با دی اکسید کربن ، احمقانه است.

"شما نمی توانید" توسعه منابع و آب و هوا را آشتی دهید. وقتی منبع پروژه ای جدید برای سوخت فسیلی است ، تغییر کنید. " " بسیار کمتر یک پروژه ماسه سنگی."

تولید ماسه های مایع بسیار پر انرژی و از این رو برای سیاره زمین بدتر از روغن متوسط ​​شما است. هر بشکه نفت تولید شده از ماسه های تار می تواند تا 1622 پوند کربن ساطع کند. برای مرجع ، روغن سبک که از مزارع جنوبی تگزاس بیرون می آید تقریباً 40 درصد کربن کمتر در هر بشکه ساطع می کند. کره زمین هیچ کار خوبی ندارد ، اما چرا وقت و هزینه را به معنای واقعی کلمه از بدترین نوع تلف می کنیم؟ به نظر می رسد مانند Teck و سرمایه گذاران آن همان سؤال را مطرح کردند.

اکنون ، زمان آن رسیده است که آلبرتا نیز همین کار را انجام دهد. اقتصاد این استان به تولید سوخت های فسیلی متکی است و جیسون کنی ، نخست وزیر این کشور ، در ادامه این مسیر است. تصمیم تك مبنی بر عقب نشینی پیشنهاد خود نشان دیگری است كه نشان می دهد مسیر دیگر دیگر معنی ندارد.

"نوع چارچوبی كه ما از دولت نیاز داریم یك گذار عادلانه است كه از كارگران و جوامع محافظت می كند." "تقریباً هر بخش دیگر اشتغال بیشتری نسبت به نفت و گاز ایجاد می کند. اما در آلبرتا ، ما هرگز داستان دیگری درباره آنچه ممکن است نگفتیم. "

رئیس جمهور فدراسیون کار استان ، گیل مک گووان ، این احساسات را تکرار کرد. وی بیانیه ای صادر کرد و از دولت آلبرتا خواست تا از این لحظه به عنوان درسی درباره آینده اقتصاد منطقه و وابستگی به ماسه های نفتی استفاده کند.

"این بدان معنی است که آینده بخش نفت و گاز ما در اینجا در آلبرتا به ما بستگی دارد كه تغییرات جوی را بسیار جدی تر انجام دهیم و سیاست های بسیار سختگیرانه تری برای كاهش انتشار گازها اعمال كنیم. " "جدی گرفتن تغییرات اقلیمی دیگر یک ضرورت زیست محیطی نیست. اکنون این یک ضرورت اقتصادی برای استان ما است. "

در زمانی که دانشمندان برای رهبران جهان روشن کردند که اکنون زمان کاهش چشمگیر انتشار گازهای گلخانه ای است ، مرگ این پروژه است. یک پیروزی بزرگ برای هر کسی که به آینده سیاره و بشریت اهمیت می دهد. این واقعیت که این اقتصادی بود که باعث شد شرکت از پروژه شما خارج شود ، نشان می دهد که سوخت های فسیلی دیگر از نظر اقتصادی معنی ندارند.

"[[Teck’s] خروج از این پروژه یک تصمیم تجاری صحیح است ،" تام سانزیلو مدیر مالی مؤسسه اقتصاد انرژی و تجزیه و تحلیل مالی به Earther گفت. "مالی و اقتصادی توسعه ماسه های نفت نمی توانند در بازار فعلی کار کنند زیرا قیمت ها خیلی پایین هستند و هزینه های استخراج ماسه های نفتی بسیار بالا هستند."

پایان این پروژه به معنای کشته شدن سوخت های فسیلی در کل نیست – اما این یک ضربه بزرگ است. این ما را یک قدم به اقتصادی نزدیکتر می کند که به جای خط مشی یک شرکت ، اولویت بندی سلامت و رفاه جوامع است. با این حال ، در این حالت ، خط پایین Teck با آنچه برای سلامتی ساکنان محلی و آب و هوا بهتر است همگام بود . اکنون ، آنچه مردم آلبرتا به آن احتیاج دارند یک انتقال برای اطمینان از رفاه مالی آنها در اقتصاد جدید عاری از سوخت های فسیلی است .

.