رایانه رومیزی 35 دلاری Raspberry Pi اکنون با دو برابر بیشتر RAM همراه است

رایانه رومیزی 35 دلاری Raspberry Pi اکنون با دو برابر بیشتر RAM همراه است

در ژوئن سال گذشته ، جهان به Raspberry Pi 4 معرفی شد: یک رایانه کوچک با برچسب قیمت حتی کوچکتر که می تواند یک سیستم عامل دسک تاپ کامل را اجرا کند و آن را برای بیش از هک ها مفید کند و پروژه های خانگی برای بزرگداشت هشتمین سالگرد تولد پی ، تازه با یک نسخه پایه یک نسخه به روزرسانی به 2 گیگابایت رم به صورت رایگان به یک معامله حتی بهتر تبدیل شد.

هنگامی که سال گذشته اعلام کرد Raspberry Pi 4 در سه نسخه متفاوت از قیمت و میزان حافظه آنها شامل: 1 گیگابایت ، 2 گیگابایت یا 4 گیگابایت به ترتیب 35 دلار ، 45 دلار یا 55 دلار در دسترس بود. اما همانطور که برای جشن چهارساله ورود 29 فوریه در دو روز آماده می شوید ، لحظه ای به یاد داشته باشید که هشت سال پیش Raspberry Pi اصلی برای اولین بار به فروش رفت. برای بزرگداشت این مناسبت ، سازندگان آن قیمت Raspberry Pi 4 را با 2 گیگابایت رم به 35 دلار کاهش داده اند و قیمت نسخه 1 گیگابایتی آن را مطابقت داده است.

عجیب ، بنیاد Raspberry Pi هنوز هم قصد فروش نسخه 1 گیگابایتی را با قیمت اصلی 35 دلار خود را دارد ، اما انتظار ندارید مصرف کنندگان زیادی برای انتخاب نسخه از اینجا به بعد استفاده کنند. و علی رغم افت قیمت نسخه 2 گیگابایتی که نتیجه آن افت قیمت RAM است ، Raspberry Pi 4 4 گیگابایت برای آینده قابل پیش بینی 55 دلار باقی خواهد ماند.

از آزمایشات خود ما Raspberry Pi 4 ، که 40 برابر می شود قدرت پردازش ، هشت برابر حافظه ، و 10 برابر پهنای باند نسخه اصلی از هشت سال پیش ، می تواند برای ساخت رایانه رومیزی بسیار قابل استفاده استفاده شود. البته عملکرد با نسخه 4 گیگابایتی بهینه خواهد بود و شما باید در قیمت لوازم جانبی مورد نیاز مانند صفحه کلید ، ماوس و مانیتور فاکتور بگیرید اما اگر به دنبال جمع آوری یک قیمت بسیار مناسب هستید. Raspberry Pi 4 می تواند با اطمینان مرورگرها و سیستمهای عامل سیستم عامل مبتنی بر لینوکس مستقر در Debian 10 Buster را انجام دهد.) پردازنده ها ، برنامه های ایمیل و صفحات گسترده.

تا زمانی که انتظار ندارید یک نیروگاه پردازش عکس یا ویدئو را با قیمت کمتر از 100 دلار بسازید ، اکنون دلایل بیشتری برای در نظر گرفتن تمشک Pi وجود دارد.

.