تیم کوک می گوید هنگامی که چین "coronavirus تحت کنترل" گرفت ، اپل دوباره کارخانه ها را بازگشایی می کند.

تیم کوک ، مدیرعامل اپل امروز گفت که کارخانه هایی در چین که تولید محصولات این شرکت را تولید می کنند در حال بازگشایی هستند زیرا "چین کوروی ویروس را تحت کنترل دارد." این نظرات از پیش نمایش مصاحبه آتی با فاکس بیزنس بدست آمده است.

در اینجا یک متن از آنچه کوک گفت در قطعه به اشتراک گذاشته شده توسط فاکس بیزنس است (نظرات کوک از 0:40 شروع می شود):

به نظر من این است که چین در حال تحت کنترل گرفتن coronavirus است. منظورم این است که شما به شماره ها نگاه کنید ، آنها روز به روز کم می شوند. بنابراین من بسیار خوش بین هستم.

از طرف تأمین کننده ، ما عرضه کننده هایی داریم – می دانید ، آیفون در همه جای دنیا ساخته شده است. ما مؤلفه های کلیدی داریم که از آمریکا وارد می شوند ، ما بخش های کلیدی داریم که در کشور چین هستند ، و غیره. قادر به فعالیت از طریق شرایط برای بازگشایی هستیم. آنها در حال بازگشایی هستند. آنها همچنین در حال مهار است ، و من فکر می کنم این به عنوان مرحله سوم بازگشت به حالت عادی است. و ما در مرحله سه حالت رمپ هستیم.

از نظر فنی ، کو درست است – به گفته مقامات چینی ، تعداد موارد جدید در چین در حال کاهش است. اما شیوع های جدیدی در سایر مناطق جهان از جمله کره جنوبی ، ایتالیا و ایران وجود دارد. بنابراین coronavirus به احتمال زیاد تأثیرات اقتصادی جهانی را به همراه خواهد داشت ، و هنوز مشخص نیست که گسترش آن چگونه بر جنبه های دیگر تجارت ، مسافرت ، بهداشت عمومی و سیاست تأثیر خواهد گذاشت.

همچنین این مسئله وجود دارد که چرا کوک ممکن است اکنون این حرف را بزند. احتمالاً اظهارات وی قصد دارد تا به سرمایه گذاران اطمینان دهد كه مشاغل این شركت در حال پیشرفت است ، زیرا اپل و سایر سهام فناوری در روزهای اخیر به دلیل ادامه نگرانی ها و اخبار مربوط به كرونیوز سقوط كرده اند.

هفته گذشته ، این شرکت در یک به روزرسانی نادر سرمایه گذار گفت که اثرات جهانی شیوع تاج ویروس منجر به درآمد سه ماهه دوم پایین تر از حد انتظار می شود ، تا حدودی به دلیل تأثیر شیوع در تولید آیفون. در این به روز رسانی ، اپل گفت کارخانه های آیفون خود بازگشایی شده اند اما آنها "کندتر از آنچه پیش بینی می کردیم سرعت بیشتری می گیرند." Verge اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد آن بیابید ، راهنمایی برای تاج ویروس دارد.