تصویر تلسکوپ "مینی ماه" جدید کره زمین را نشان می دهد

تصویر تلسکوپ "مینی ماه" جدید کره زمین را نشان می دهد

نمایی کامپوزیت رنگی از CD3 2020.
تصویر : رصدخانه بین المللی بین المللی جمینی / آزمایشگاه تحقیقات نجوم ملی مادون قرمز مادون قرمز / NSF / AURA / G. Fedorets

سیاره ما اخیراً یک مینی ماه را به تصویب رساند که تقریباً اندازه یک اتومبیل است ، اما اخترشناسان هنوز مطمئن نیستند که آیا این سیارک است یا یک جسم مصنوعی. اکنون یک رصدخانه در هاوایی منظره ای واضح تر از همراهان آسمانی جدید جذاب و در عین حال موقتی آسمانی را در اختیار ما قرار می دهد.

تصویر رنگی جدید در 24 فوریه سال 2020 توسط رصدخانه جمینی ، واقع در بالای Mauna Kea Hawaii ثبت شد. آتشفشان ، مطابق با اعلامیه مطبوعاتی که توسط آزمایشگاه تحقیقات نجوم ملی نوری مادون قرمز NSF صادر شده است. این مینی ماه اگر این چیزی باشد که هست ، قطر بین 1.9 تا 5 متر (6.2 تا 16 فوت) دارد و همانطور که از عکس جدید نشان می دهد ، واقعاً کاملاً کروی است.

تصویر جدید کامپوزیت رنگی است که از سه تصویر مختلف تولید شده است. این موضوع بر خلاف ستارگان پس زمینه در حال تار بودن ، مبهم نیست زیرا کانون مشاهدات بود. به دلیل حرکت جسم با گذشت زمان ، ستاره ها که در رگه هایی از رنگ های آبی ، قرمز و سبز نشان داده می شوند ، در حال ردیابی هستند. نمای بزرگنمایی از عکس (در زیر) با جزئیات بیشتر موضوع را آشکار می کند.

نمای بزرگنمایی از TCO یا مینی ماه ممکن.
تصویر : بین المللی جمینی آزمایشگاه تحقیقات نجوم ملی نوری مادون قرمز / NSF / AURA / G. Fedorets / Gizmodo

"به دست آوردن تصاویر تقلا برای تیم جمینی بود زیرا شیء به محض دور شدن از زمین سریعاً ضعیف تر می شود." 19659005] این شیء ، احتمالاً به طور موقت اسیر مدار (TCO) ، را به عنوان موقت 2020 CD3 توسط مرکز بین المللی نجوم اتحادیه نجوم در اوایل این هفته اختصاص داد. این مینی ماه متهم در 15 فوریه 2020 توسط اخترشناسان كاپر ویرزچوس و تدی پرین از نقشه آسمان آسمان کاتالینا در آزمایشگاه قمری و سیاره دانشگاه آریزونا کشف شد. اعتقاد بر این است که این شیء در سال 2018 وارد مدار کره زمین شده است ، اما مدت طولانی نخواهد شد.

پروین در یک ایمیل به گیزمودو گفت: "مسیر پیش بینی شده از این شی از فرار از گرانش زمین فرار خواهد کرد." "اصطلاح" مینی ماه "صرفاً یک نام مستعار است که اخترشناسان ارائه می دهند. در واقعیت ، این فقط یک بازدید کننده است که لحظه به لحظه از سفر خود به فضا متوقف می شود. "

این شیء بسیار کوچک و ضعیف است ، بنابراین ستاره شناسان نمی توانند بگویند آیا این یک شیء طبیعی است ، مانند یک سیارک یا یک جسم مصنوعی ، مانند تقویت کننده موشک دور ریخته شده یا نوع دیگری از بقایای ساخته شده توسط انسان. اگر ثابت شود که یک TCO است ، تنها دومین مینی ماه شناخته شده است که توسط ستاره شناسان ثبت می شود ، دیگری 2006 RH120 ، که به طور موقت از زمین در سپتامبر 2006 تا ژوئن 2007 در مدار چرخیده است.

"این فوق العاده است. پروین گفت: "نادر است." وی گفت: "این نادر است زیرا ، برای اینکه یک اشیاء بتواند مدار زمین را به عنوان TCO حفظ کند ، باید با سرعت بسیار خاصی وارد شود. در غیر این صورت ، به دور زمین پرواز خواهد کرد یا احتمالاً تأثیر کمتری خواهد داشت. »

تصاویر اولیه ارائه شده توسط پروین و ویرزچوس بسیار غلیظ بودند ، اما رصدخانه جدید جمینی جزئیات بیشتری را ارائه می دهد ، اگرچه هنوز برای توصیف این شیء به عنوان طبیعی نیست. یا مصنوعی مشاهدات مداوم برای تصحیح بهتر موقعیت آن در فضا و اندازه گیری میزان بازتاب آن مورد نیاز است ، این امر به محدودیت اندازه آن و حتی نور بر ترکیب شیمیایی آن کمک خواهد کرد. اجساد صخره ای در مقایسه با تقویت کننده های موشکی یا فضاپیمای دفاعی ، بازتاب کمتری دارند.

پروین گفت: "طی چند هفته آینده ، بسیاری از افراد در جامعه نجوم ، CD3 2020 را مشاهده می كنند." وی گفت: "از آنجا ما همه توانایی خود را در مورد شیء تأیید می کنیم – چه مدت در مدار بوده است ، از کجا آمده است و [materials it’s made from]. و از آنجا که این تنها دومین TCO است ، می توان اطلاعات زیادی در مورد فیزیک پشت آن آموخت. " گیزمودو