اگر می خواهید مواد غذایی را بصورت آنلاین سفارش دهید ، سفارش محلی گزینه سبز تری است

اگر می خواهید مواد غذایی را بصورت آنلاین سفارش دهید ، سفارش محلی گزینه سبز تری است

خرید مواد غذایی و لوازم آرایشی بصورت آنلاین می تواند میزان انتشار کربن را از خرید شما کاهش دهد ، اما تنها در صورت تحویل آنها توسط یک فروشگاه آجر و ملات در این نزدیکی هست ، طبق یک مطالعه جدید از انگلستان. اگر بقال محلی شما تحویل می دهد ، می تواند تأثیر کمتری در محیط زیست داشته باشد (حداقل در مورد گازهای گلخانه ای که باعث گرم شدن سیاره می شوند) از رانندگی به فروشگاه برای انتخاب آنها. »

در مقابل ، خرید همان محصولات از یک بازار آنلاین (مانند ، آمازون) به تغییرات آب و هوایی کمک بیشتری خواهد کرد زیرا در هنگام حمل وسایل از طریق پیک ، انتشار بیشتر تولید می شود.

مطالعه اخیر به شواهد در حال رشد می افزاید که هزینه های زیست محیطی خرید آنلاین پیچیده تر می شود زیرا خرده فروشان آنلاین عادتهای جدید مصرف کننده را هدایت می کنند. این مطالعه نشان می دهد که خریداران آنلاین می توانند با بسته بندی کالاهای خود و خرید آنها از همان خرده فروش ، تأثیر خود را به حداقل برسانند ، حتی اگر این کار به معنای تحویل طولانی تر باشد. از سوی دیگر ، خرده فروشان آنلاین می توانند با پیدا کردن وسایل نقلیه تحویل تمیزتر در امتداد آنچه "آخرین مایل" نامیده می شوند ، آخرین انتشار را کاهش دهند – آخرین مرحله از یک انبار تا درب ورودی شخصی.

با در نظر گرفتن این مراحل ، فقط اهمیت بیشتری پیدا می کند زیرا خریداران بیشتری به اینترنت روی می آورند تا وسایل روزمره مانند مواد غذایی ، لوازم آرایش و مواد تمیزکننده را بخرند ، که در این مطالعه به عنوان "کالاهای مصرفی سریع" معرفی می شوند. . مردم هر هفته تعداد بیشتری از این محصولات را در مقایسه با سایر کالاهایی که غالباً بصورت آنلاین خریداری می شوند ، مانند لباس یا لوازم الکترونیکی خریداری می کنند.

صادق شاهمحمدی ، نویسنده و محقق دانشگاه رادبود در هلند ، گفت: "تأثیرات کلی از [fast-moving consumer goods] خرید بسیار بیشتر از خرید برای سایر محصولات است." پست الکترونیک. وی خاطرنشان کرد: تعداد افرادی که این نیازهای خانگی را بصورت آنلاین خریداری می کنند به سرعت در حال رشد است. این نگران کننده است زیرا مطالعه وی نشان می دهد که خرید آنلاین تنها مهمترین گزینه برای گازهای گلخانه ای است.

خریدهای درون فروشگاهی دارای اثر بنزین گلخانه ای كوچكتر از خریدهای آنلاین كه در 81 درصد از برنامه های شبیه سازی مطالعه از مراكز توزیع دور فرستاده شده بودند. خریدهای ارسال شده از راه دور ، میزان انتشار کلی گازهای گلخانه ای متوسط ​​داشته است که دو برابر خریدهای داخل فروشگاه و حدوداً دو تا پنج برابر بیشتر از کالاهایی که به صورت آنلاین خریداری شده اند اما از یک فروشگاه محلی تحویل گرفته شده اند.

مطالعه منتشر شده در ژورنال علوم و فناوری محیط زیست توسط محققان Unilever و از دانشگاه Radboud Nijmegen به پایان رسید. آنها بودجه اتحادیه اروپا را دریافت کردند. آنها انتشار گازهای گلخانه ای را از کالاهای سریع مصرفی مدل می کنند (استفاده از محصولات یونیلور به عنوان نمونه ای برای محاسبه وزن و حجم کالاهای خریداری شده و همچنین داده های یونیلور در مورد مصرف انرژی از انبارها و اینکه آیا محصولات آنها بطور معمول از طریق کشتی حمل می شوند ، قطار) ، یا کامیون) آنها انتشار گازهای گلخانه ای تولید شده در هر مرحله از روند حمل و نقل ، از حمل و نقل از یک کارخانه به یک انبار و / یا فروشگاه ، ذخیره کالای مورد نظر و ارسال آن به مشتری را در نظر گرفتند. آنها همچنین بسته بندی را فقط برای انبارها از انبارها در نظر گرفتند و ادعا کردند که بسته بندی از فروشگاه های آجر و ملات ناچیز است.

تحقیقات مربوط به حدود یک دهه پیش نشان داد که خرید وسایل آنلاین می تواند باعث آلودگی کمتر سیاره شود تا رانندگی به یک فروشگاه خود. خریداران به جای رانندگی اتومبیل های گازسوز به بازار و از آنجا در خانه می ماندند. اما از آن زمان تغییرات زیادی تغییر کرده است. وانتهای حمل و نقل برای برآورده کردن انتظارات مصرف کنندگان برای تحویل سریع ، سفرهای بیشتری را انجام می دهند. بازده ها به سفرهای بیشتری اضافه می کنند.

"جهان طی چند سال گذشته تغییر کرده است. و به همین دلیل ، کاملاً درست است که افراد در حال جمع شدن هستند و می گویند ما باید ارزیابی کنیم که اثر خالص زیست محیطی خرده فروشی آنلاین چیست ، "می گوید:" آلن مک کینون ، استاد دانشگاه لجستیک کوی در هامبورگ ، آلمان. وی درگیر این مطالعه نبود ، اما تحقیقات وی در مقاله ذکر شده است.

مک کینون می گوید که وی از مطالعات جدید مانند این استقبال می کند و این سوال را ایجاد می کند که آیا هنوز سودهای زیست محیطی برای خرید آنلاین وجود دارد ، و او به برخی از محدودیت های این مطالعه اشاره دارد. یک محدودیت این است که این مطالعه میزان انتشار گازهای پیک مانند UPS را محاسبه می کند. آمازون به طور فزاینده ای محصولات خود را حمل می کند و در حال خرید وسایل نقلیه برقی برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای خود است. یک محدودیت مهم دیگر: مردم هنوز خریدهای سوپر مارکت خود را بصورت آنلاین آینه نمی کنند. نویسندگان این مطالعه توضیح می دهند كه مردم هنوز مواد غذایی زیادی را در فروشگاه های مواد غذایی خریداری می كنند ، در حالی كه مواردی مانند مراقبت از كودك و محصولات مراقبت شخصی از طریق اینترنت بیشتر محبوب است.

مک کینون هشدار می دهد: "در پایان روز ، هنوز یک موضوع پیچیده است." "مقایسه کاملی دشوار است."