"البته شما می ترسید": این چنین است که برلین ها بحران کرونا را تجربه می کنند

"البته شما می ترسید": این چنین است که برلین ها بحران کرونا را تجربه می کنند

 معمولاً فقط آخر هفته ها اینگونه به نظر می رسد. اما پارکینگ در مرکز خرید برلین-بیسدورف اکنون در طول هفته کاملاً اشغال شده است. "عنوان =" معمولاً فقط در آخر هفته ها اینگونه به نظر می رسد. اما پارکینگ در مرکز خرید برلین-بیسدورف اکنون در طول هفته کاملاً اشغال شده است. "/>


 
<figcaption class= معمولاً فقط آخر هفته ها اینگونه به نظر می رسد. با این حال ، پارکینگ در مرکز خرید برلین-بیسدورف اکنون در طول هفته کاملاً اشغال شده است.

Business Insider / لنا آنزنهاوفر

محدودیت های مختلفی وجود دارد که در اثر ویروس کرونا ایجاد شده است – در آلمان و در سراسر جهان.

واکنش مردم متفاوت است: در حالی که برخی از آنها همستر خریداری می کنند ، برخی دیگر آرام به نظر می رسند.

Business Insider از شهروندان برلین سؤال کرد که چطور کار می کنند. وضعیت استثنایی زندگی روزمره آنها را تحت تأثیر قرار می دهد.

صبح جمعه است. هیچ چیز در خیابان های برلین حاکی از این نیست که می توان یک آخر هفته مسافرتی را در سراسر آلمان تحمیل کرد. اتومبیل ها طبق معمول رانندگی می کنند ، پیاده ها و دوچرخه سواران در ترافیک با هم مخلوط می شوند. بازنشستگان که برای پیاده روی می روند. افرادی که سگهای خود را اداره می کنند. زن جوانی که جلوی خود یک پرستار را هل می دهد.

اما آلمان در حالت بحران است. ویروس تاج به صورت نمایی گسترش می یابد. در آغاز ماه مارس ، تعداد افراد آلوده کمی بیش از 260 نفر بود ، این جمعه حدود 14000 نفر بود. به استثنای فروشگاه های مواد غذایی ، داروخانه ها ، داروخانه ها و آرایشگاه ها ، هیچ مغازه ای باز نشده است. چهارشنبه گذشته ، صدراعظم مرکل سخنرانی کرد و گفت: "اوضاع جدی است."

پارکینگهای پر ازدحام ، چرخ دستی های خرید بیش از حد – کرونا لزوماً باعث نمی شود که مردم در خانه بمانند.

 بیشتر سبدهای خرید که سوپر مارکت را ترک می کند. پر شده به بالا. با این حال ، این یک خرید همستر نیست ، بلکه یک خرید هفتگی است ، یک رهگذر Business Insider را اطمینان می دهد. "عنوان =" بیشتر سبدهای خرید که سوپر مارکت را ترک می کنند از بالا پر می شوند. با این حال ، این خرید همستر نیست ، بلکه یک خرید هفتگی است ، به یک رهگذر Business Insider اطمینان می دهد. "/>


 
<figcaption class= بیشتر چرخ دستی های خرید که سوپر مارکت را ترک می کنند از بالا پر شده اند. با این حال ، این یک خرید همستر نیست ، بلکه یک خرید هفتگی است ، به یک رهگذر Business Insider اطمینان می دهد.

Business Insider / لنا آنزنهاوفر

فقط در نگاه دوم مشخص می شود که هیچ چیز به اندازه آنچه در خیابان های برلین به نظر می رسد عادی نیست. از این گذشته ، افرادی که سبد خرید بیش از حد دارند ، از سوپرمارکت ها بیرون می روند ، پارکینگ پر است – و در زمانی که بیشتر افراد واقعاً کار می کنند و به طور معمول قادر به خرید نخواهند بود.

زن با قدم زدن ، به عنوان مثال – موهای فرفری بلوند ، آبی پالتو ، نگاه دوستانه – در یک شرکت مالی برلین کار می کند. کودکی که مقابل او فشار می آورد ، خودش نیست – خواهرزاده او است که از او مراقبت می کند. نام این زن لورا Z است و نمی خواهد از او عکس گرفته شود. خانم ز. در حال حاضر از دفتر خانه مشغول به کار است. "این کار می کند ،" می گوید و لبخند می زند ، "این فقط کمی غیر معمول است. اما کار من بی خطر است. "او فرض می کند که اوضاع تا ژوئن یا ژوئیه ادامه خواهد یافت.

لورا ز. جوان ، سالم و زن است – و به همین دلیل در واقع در گروه خطر قرار نمی گیرد. خطر ابتلا به این بیماری شدید در بیماران در سنین 50 تا 60 سال به طور پیوسته افزایش می یابد. افراد مبتلا به بیماری های قبلی نیز باید مراقبت ویژه ای داشته باشند. یکی از آنها مایکل دی است

"البته شما می ترسید"

 Michael D. مقابل یک مرکز خرید. در خانه ، او از همسر و دو همسر خود مراقبت می کند. "عنوان =" مایکل دی در مقابل یک مرکز خرید. در خانه او از همسر و دو خواهر خود مراقبت می کند. "/>


 
<figcaption class= مایکل دی در مقابل یک مرکز خرید. در خانه ، او از همسر و دو زن نامحرم مراقبت می کند.

Business Insider / لنا آنزنهاوفر

مایکل دی 60 ساله است و مبتلا به COPD ، یک بیماری مزمن ریه است که در آن مجاری هوایی باریک است. ويروس كرونا در درجه اول كاركرد آنها را محدود مي كند – به همين دليل آقاي D. از چند جنبه به گروه ريسك بيماري تعلق دارد.


او مقابل یک مرکز خرید روی یک نیمکت نشسته و منتظر است. او پسرش را از قرار ملاقات انتخاب می کند. این همچنین به معنای قرار ملاقات دیگری برای آقای د. است: او همچنین باید از همسر بیمار خود و دو همسر خود مراقبت کند ، خرید و سایر موارد بدی را برای آنها انجام می دهد. وی قصد دارد به زودی با یک دستگاه تنفس و دستکش پلاستیکی به بیرون برود. او می گوید: "البته شما می ترسید." "مردم کاملاً غیر مسئولانه رفتار می کنند. مهمانی های تاج را جشن بگیرید ، در پارک ملاقات کنید. فقط یک اردوگاه می تواند کمک کند. فقط به اینجا نگاه کن فاصله خود را حفظ کنید؟ هیچی! »

به نظر می رسد نسل جوان خوشبین تر هستند

 به دلیل بحران تاج ، فابیان بی تا 50 درصد از فروش را از دست داده است. او همچنان که صحبت می کند لبخند می زند. "عنوان =" به دلیل بحران تاج ، فابیان بی تا 50 درصد فروش را از دست داده است. او هنوز هم وقتی صحبت می کند لبخند می زند. "/>


 
<figcaption class= به دلیل بحران Corona ، Fabian B. تا 50 درصد فروش را از دست داده است. او هنوز هم وقتی صحبت می کند لبخند می زند.

Business Insider / لنا آنزنهاوفر

در واقع – مرکز خرید در پشت وی ، در غیر این صورت فقط آخر هفته ها شلوغ است ، همانطور که فابیان B. می گوید. او توپ های پنیر کشک را در یک ایستگاه جلوی ورودی می فروشد. در حال حاضر او اجازه انجام این کار را دارد زیرا این غذایی است که او می فروشد. با این حال ، او از Corona نمی ترسد. او یک پسر برای آن نبود. "من احترام بیشتری به Corona دارم ، دستهایم را بیشتر از حد معمول شسته ام." او در حال حاضر 25 تا 50 درصد کاهش فروش داشته است. در صورت محدودیت های بیشتر ، آقای B. به زودی مجبور خواهد شد برای مزایای کار کوتاه مدت درخواست کند – یا افراد را اخراج کند. اما چشمان این 28 ساله روشن می شود. وقتی صحبت می کند لبخند می زند. "این به نوعی ادامه خواهد یافت. و چیز خوبی در این باره وجود دارد: همه آرزو می کنند "سالم بمانند!" ، خداحافظ ، مردم با یکدیگر دوست تر هستند. "

 Gina M. و اریک H. به آینده اطمینان دارند. اریک اچ می گوید: "پادزهر قبلاً روی آن کار شده است." = Gina M. and Erik H. در مورد آینده اطمینان دارند. اریک اچ می گوید: "پادزهر قبلاً روی آن کار شده است."


 
<figcaption class= جینا م. و اریک اچ. در مورد آینده اطمینان دارند. اریک اچ می گوید: "پادزهر قبلاً روی آن کار شده است."

Business Insider / لنا آنزنهاوفر

به نظر می رسد افرادی که دارای B. یا مسن تر هستند نیز خوش بین هستند. جینا م. ، 18 ساله ای وجود دارد که هم اکنون به عنوان مربی در حال آموزش است و همچنین در حال پاک کردن قفسه ها در سوپر مارکت است. او می گوید ، کورونا تدریس را گسترش نمی دهد. فقط اینکه امتحانات به تعویق بیفتد "کمی آزار دهنده است". یا اریک اچ. ، که در پرستاری فعالیت می کند: وی می گوید: ویروس تاج تقریبا هیچ تاثیری در زندگی روزمره وی ندارد. و او نیز از بیماری نمی ترسد. او قاطعانه معتقد است كه پادزهر بزودی وارد بازار خواهد شد: "تحقیقات مدت طولانی است كه ادامه دارد."